Chiny nigdy nie przestają zaskakiwać!

 

 

Chiny nigdy nie przestają zaskakiwać!

Dziesiątego października wyruszyliśmy w podróż biznesową do Chin.
Od pierwszych chwil wyjazd dostarczał nowej wiedzy, gdyż zróżnicowanie uczestników pod względem dziedzin jakimi się zajmują, pozwoliło nam na dzielenie się doświadczeniami biznesowymi, a także cennymi wskazówkami.
 
Pierwszym przystankiem w ciągu naszej podróży był Szanghaj, gdzie spędziliśmy kilka dni, mając okazję doświadczyć atmosfery Chińskiej metropolii. Spotkaliśmy się z mieszkającym tam Polskim przedsiębiorcą, w który opowiedział nam o tym jak biznes w Chinach wygląda z jego perspektywy i o początkach swojej działalności. W Szanghaju udało się nam też zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne, m.in. wjechaliśmy na drugi pod względem wielkości wieżowiec na świecie – Shanghai Tower – skąd podziwialiśmy przepiękną, nocną panoramę miasta. 
 
Z Szanghaju udaliśmy się pociągiem do Yiwu, celem odwiedzenia największego na świecie rynku hurtowego towarów powszechnego użytku. Była to okazja do pierwszego zetknięcia się z różnorodnością Chińskich produktów, a także pierwsza możliwość do nawiązania kontaktów biznesowych na przyszłość.
 
Kolejnym miejscem na trasie naszego wyjazdu był Kanton – stolica prowincji Guangdong położona na południe od Szanghaju oraz główny cel naszej podróży. Kanton, znany też pod nazwą Guangzhou, to miasto, w którym od 1957 roku, na wiosnę oraz na jesieni, odbywają się Chińskie Targi Importowo-Eksportowe, największe tego typu wydarzenie w Chinach. Uczestniczyliśmy w I Fazie Canton Fair, trwającej tydzień, na których mogliśmy zobaczyć stanowiska producentów różnych branż, m.in.. sprzętu elektronicznego, części samochodowych, czy narzędzi. Targi okazały się dla uczestników źródłem wielu nowych kontaktów międzynarodowych, które, mamy nadzieję, będą początkiem długotrwałej, udanej współpracy. 
 
Pod koniec naszego biznesowego pobytu, chcieliśmy zaznać jeszcze odrobiny turystyki i w tym celu udaliśmy się na jednodniową wycieczkę do Hong Kongu, miejsca, które słynie z rekordowej liczby wieżowców.  Zobaczyliśmy tam Chińską kulturę w nieco innym, bardziej zachodnim wydaniu.  Pośród ogromu wieżowców, który nas otaczał, mogliśmy też podziwiać egzotyczną roślinność, która zajmuje znaczną część Hong Kongu. 
 
Sądzimy, że wszystkim uczestnikom naszego wyjazdu Chiny dostarczyły wielu nowych, ciekawych doświadczeń, jak i cennych znajomości biznesowych. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć podobną przygodę, zapraszamy na kolejną edycję Targów Canton Fair, już w kwietniu. Zapraszamy zarówno osoby, dla których byłby to pierwszy wyjazd tego typu, jak i te, które mają go już za sobą.
Pamiętajcie: Chiny nigdy nie przestają zaskakiwać!